Rozmowy z wnuczkami

Dialogi z wnuczętami . Moje fotografie . Teksty i obrazy znanych twórców . Teksty edukacyjne . Kształtowanie poprawnych nawyków właściwego zachowania się a także własciwego odbioru podstawowych dóbr kultury .

Wpis

niedziela, 28 stycznia 2018

O NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH OŚWIĘCIM I BRZEZINKA.

NAJWIĘKSZĄ WINĘ PONOSI DYREKCJA OBOZU AUSWITZ - BIRKENAU ZA TO, ŻE MUSI IPN , PARLAMENT I PREZYDENT INTERWENIOWAĆ NA TEMAT PRZEKŁAMAŃ HISTORII. 

POWINNO  BYĆ NA TERENIE SAMEGO OBOZU, JUŻ OBOK SŁYNNEJ BRAMY Z NIEMIECKIM NAPISEM INNE WIZUALNE OBJAŚNIENIE CZYJ TO OBÓZ BYŁ I DLACZEGO. WEWNĄTRZ TEŻ TABLICE WYKONANE PRZEZ SPECJALISTÓW ABY ICH TREŚĆ ZAPADAŁA W OCZY I W PAMIĘĆ. SIEDEMDZIESIĄT KILKA LAT NIE STARCZYŁO ABY O TO ZADBAĆ?

 

- Babciu o co właściwie chodzi z tymi obozami koncentracyjnymi? - zapytała Marcelinka.

- Kochanie tak prosto i łatwo wytłumaczyć ci nie potrafię.

- Bo nasz pan premier Morawiecki powiedział, że Niemcy w czasie wojny wynieśli morderstwa na nie spotykane dotąd poziomy.

- Bo nikt dotąd nie mordował ludzi tak masowo. Milionami. A najwięcej i najokrutniej właśnie mordowali Niemcy ludzi w niemieckich obozach koncentracyjnych, które zakładali najpierw na swojej niemieckiej ziemi a w miarę jak podbijali inne kraje budowali i otwierali obozy koncentracyjne w czasie II wojny światowej na podbitej ziemi . Także w Polsce. 

- Przeczytaj najpierw wiersz młodej polskiej więźniarki niemieckiego obozu koncentracyjnego "List do matki"

http://stoper.blox.pl/2018/01/AUSCHWITZ-BIRKENAU-ROCZNICA-WYZWOLENIA.html   

-Babciu to straszne. Nie chcę już o tym rozmawiać - rzuciła moja wnuczka znad telefonu po przeczytaniu wiersza opisującego okropności niemieckiego obozu koncentracyjnego, w krórym przebywała autorka.

Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez Niemcy hitlerowskie  do Trzeciej Rzeszy.

 Pierwszy transport Polaków dotarł do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie.

 W Auschwitz zginęło jak szacują historycy od 1 do 1,5 miliona ludzi.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
2009sara46
Czas publikacji:
niedziela, 28 stycznia 2018 20:22

Polecane wpisy

Trackback