Rozmowy z wnuczkami

Dialogi z wnuczętami . Moje fotografie . Teksty i obrazy znanych twórców . Teksty edukacyjne . Kształtowanie poprawnych nawyków właściwego zachowania się a także własciwego odbioru podstawowych dóbr kultury .

Wpis

niedziela, 25 lutego 2018

WALKI POLAKÓW Z AGRESJĄ NIEMIEC HITLEROWSKICH PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ I POMOC INNYM NARODOM.

W tych krótkich rozmowach babcia mówiąc do małych dzieci zaledwie dotyka problemu. Zainteresowane dzieci potrafią korzystać z internetu i dowiadywać się samodzielnie więcej na zasygnalizowany przez babcię temat.

Babcia zaczęła bardzo poważnie i uroczyście :

- Każde stulecie pisze historię narodu. Rok 1939 to początek dramatu Polski. Polski, która odzyskała wolność w 1918 roku. Dlatego sprawą podstawowej wagi jest  doprowadzenie do tego, by  Museum of World War  in Gdańsk ukazywało dokładnie kto był nazistą - okupantem a kto był w tej wojnie ofiarą. Abyśmy już nigdy nie toczyli walk o prawdę historyczną, że Polacy nie tylko bronili się przed agersją Niemiec hitlerowskich ale jeszcze udzielali pomocy innym narodom.

- Polacy walczyli z Niemcami hitlerowskimi w Wielkiej Brytanii głównie jako lotnicy, walczyli na terenie Francji, Włoch. Rodziny z całej Polski mają groby krewnych z tych czasów w różnych miejscach Europy.  Na cmentarzu pod  Monte Cassino znajduje się grób Władysława Pajestki z Szarego i poległych jego 2 kolegów z Ciśca.  Wiele krajów usłane jest grobami poległych tam Polaków. Wielu cichociemnych działało w wielu krajach, wielu pojedynczych Polaków uratowało życie tysiącom innych. To powinno znaleźć się w Muzum z danymi tych ludzi. W wielu domach znajdują się jeszcze pamiątki po poległych , w wielu szkołach istnieją izby pamięci.

POLSKA I POLACY W II WOJNIE ŚWIATOWEJ https://ww2.pl/pl/

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
2009sara46
Czas publikacji:
niedziela, 25 lutego 2018 21:26

Polecane wpisy

Trackback