Dialogi z wnuczętami . Moje fotografie . Teksty i obrazy znanych twórców . Teksty edukacyjne . Kształtowanie poprawnych nawyków właściwego zachowania się a także własciwego odbioru podstawowych dóbr kultury .
niedziela, 21 czerwca 2015

   Grecki filozof Platon żyjący 2 i pół tysiąca lat temu wspominał pewną piękną i bogatą wyspę , która była domem boga mórz Posejdona . Opowiadał też o niej Ezop , starożytny twórca przepięknych bajek , które dotrwały do naszych czasów .

   Była to Atlantyda nazwana tak na cześc syna Posejdona - Atlasa  . Na Atlantydzie nieustannie świeciło słońce , szemrały potoki i rzeki , góry porosłe były bujnym lasem , na żyznych polach wszystko pięknie rosło dając dwukrotny plon w ciągu roku . Przez wiele pokoleń mieszkańcy żyli prosto i szczęśliwie , jednak zaczęła ich ogarniac coraz większa chciwośc .

   Spostrzegłszy to Zeus , ojciec bogów z Olimpu , ukarał mieszkańców Atlantydy zatapiając wyspę . Na zawsze pochłonęły ją głębiny morskie .

Zakładki:
DIALOGI K@ZI Z WNUCZKAMI :
1. O AUTORZE .
BABCI OPOWIASTKI
BAJKI
DLA RODZICÓW , BABĆ I DZIADKÓW
FRAGMENTY PROZY
GALERIA K@ZI
GDZIEŚ W POLSCE
GORĄCO POLECAM:
MOJE FILMIKI
OBRAZY I RZEŹBY
TEKSTY EDUKACYJNE
WIERSZE
Wykorzystywanie tekstów i zdjęć dostępnych na blogu możliwe jest tylko za pisemną zgodą autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)
Ż INNE MOJE BLOGI DLA DZIECI :